قطره بوتالاکت ایران داروک 30 میل

Iran Darouk Botalact drop 30 ml

ویژگی‌های قطره بوتالاکت :

  • افزایش دهنده ترشح شیر در مادران شیرده
  • دارای عصاره هیدروالکلی گالگا، رازیانه، شنبلیله، انیسون و زیره سیاه


۴۲.۰۰۰ تومان

ناموجود

ناموجود

با خرید ۴۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قطره بوتالاکت ایران داروک

در این محصول از محصولات شیر افزا از دسته مکمل بانوان از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

قطره بوتالاکت ایران داروک، محصولی است که برای افزایش ترشح شیر در مادران شیرده استفاده می شود. این قطره از ترکیبات گیاهی مثل شنبلیله ، رازیانه و …. تولید شده است.

انیسون از دیگر ترکیبات موجود در این فراورده است که به عنوان یک عامل استروژنی به حساب می آید که موجب افزایش ترشح شیر می شود. مصرف گیاه گالکا ترشحات شیر را به میزان 35 تا 50 درصد افزایش خواهد داد و از طرفی چون مصرف آن با رشد غدد پستان همراه می باشد موجب رشد کافی این عضو به تدریج می شود.

قطره بوتالاکت

قطره بوتالاکت

همچنین می توان گفت شنبلیله به دلیل داشتن مواد فسفر و آهن دار، هیدرات های کربن، مواد ازته، دیاستازها و غیره می تواند تمام حالات مریضی، ناشی از بی اشتهایی، ضعف و لاغری را در آن ها از بین ببرد و در رفع سوءهاضمه و بی نظمی های متابولیسم عمومی بدن موثر است. تحقیقات اثر رازیانه بر افزایش قابل توجه پرولاکتین سرم خون مادران شیرده را ثابت کرده است.

موارد مصرف قطره بوتالاکت :

این محصول افزایش دهنده ترشح شیر در مادران شیرده می باشد.

روش مصرف قطره بوتالاکت :

مادرانی که کودک 2 هفته به بالا دارند، به مدت یک هفته مجاز هستند که هر روز 3 ای 4 نوبت، هر نوبت 0.7 میلی لیتر( تقریبا معادل 1/8 قاشق چایخوری) قطره به 60 میلی لیتر آب یا آب میوه اضافه شود و با کمی قند بین وعده های غذایی میل شود.

قطره بوتالاکت

قطره بوتالاکت

هشدار مصرف قطره بوتالاکت :

وجود رسوب در این قطره دلیل بر کاهش اثر درمانی و یا فساد دارو نیست.

قبل از مصرف شیشه را به خوبی تکان دهید.

از مصرف این دارو در دوران بارداری اجتناب کنید.

موارد منع مصرف :

در صورت استفاده از داروهای دیگر پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

در صورت وجود حساسیت به هر یک از اجزا فرمولاسیون از مصرف این دارو خودداری شود.

این دارو ممکن است باعث کاهش قند خون شود، در نتیجه بهتر است داروی مورد نظر با مقدار کمی قند میل شود.

تداخلات دارویی :

مصرف همزمان این دارو با داروهای ضد انعقاد، ضد پلاکت، هپارین های با وزن مولکولی کم و عوامل ترومبولیتیک ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی شود و علایم و نشانه های ناشی از خونریزی شدید را با دقت کنترکند.

مصرف همزمان این قطره با داروهای ضد دیابت ممکن است باعث خطر بروز هیپوگلیسمی شود و باید مقدار قند خون و علایم و نشانه های مربوط به هیپوگلیسمی با دقت کنترل شود.

مصرف همزمان این فراورده با داروهای مهارکننده مونو آمینو اکسیداز ، ضد التهاب غیر استروئیدی ، داروهای ضد بارداری، استروژن ها، تاموکسیفن و سیپروفلوکساسین و داروهای مدر تداخل دارد.

در صورت مصرف داروهایی که با این دارو تداخل دارد، بهتر است زمان مصرف این داروها از یکدیگر به اندازه کافی فاصله داشته باشد.

قطره بوتالاکت

قطره بوتالاکت

عوارض جانبی :

با مقدار توصیه شده و نحوه مصرف درست، تاکنون هیچ عارضه ای مشاهده نشده است.

ممکن است به صورت نادر در بعضی افراد موجب بروز ناراحتی های گوارشی، سرگیجه، سردرد، واکنش های حساسیتی مثل قرمزی و خارش پوست و حساسیت به نور مشاهده شود.

شرایط نگهداری :

دارو دور از نور، در دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد نگهداری و از یخ زدگی محافظت شود.

دارو دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید.

ترکیبات قطره بوتالاکت :

عصاره هیدرو الکلی گالگا ، رازیانه ، شنبلیله، انیسون ، زیره سیاه

شرکت داروسازی ایران داروک یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین مراکز تهیه و تولید صنعتی و علمی داروهای گیاهی در ایران است که از ابتدای سال 1360 فعالیت خود را با هدف تهیه فرم‌های دارویی قابل قبول بر اساس معیارهای رایج بین المللی و مطابق با اصول, GMP آغاز نمود. این شرکت در طی این مدت با درنظر گرفتن اهداف فوق، موفق شده است که بیش از 20 نوع فرمولاسیون دارویی تهیه و روانه بازار مصرف نماید. شرکت ایران داروک امیدوار است با اجراء روش‌های جدید در فرمولاسیون داروهای خود بتواند ارتباط بین طب سنتی غنی ایران را با روش‌های نوین داروسازی امروز به بهترین نحو ممکنه برقرار نموده و بدین ترتیب داروهایی با کیفیت بالا به جامعه پزشکی ایران تقدیم نماید.

ویژگیهای محصول

وزن 83 گرم
نوع محصول

قطره

برند

گروه

شیر افزا

حجم

30 میلی لیتر

نوع محفظه

بطری شیشه ای

جنسیت مصرف

عمومی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

ایران داروک