قرص آرترودین دینه

Dineh Arthrodin, oral Tablets

ویژگی های قرص آرترودین :

  • ضد درد و ضد التهاب مفصل ها
  • کمک به سلامت مفصل ها
  • راحت کننده حرکت مفصل ها
  • دربردارنده آنتی اکسیدان
  • هرجعبه حاوی ۲ بلیستر ۱۵ عددی قرص روکشدار


۴۳.۰۰۰ تومان۹۵.۰۰۰ تومان

برند دینه شناسه محصول: نامعلوم دسته: , , برچسب: ,
با خرید ۴۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قرص آرترودین دینه

در این محصول از سری محصولات مفاصل و استخوان از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

محلی که استخوان ها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند را مفصل می گویند. مهمترین کارکرد مفاصل امکان حرکت است. استخوان ها، مفصل ها و عضله های بدن سیستم حرکتی را تشکیل می دهند که انسان را در حرکت  کردن، توانمند می سازند. مفصل ها، استخوان ها را روی هم نگه می دارند و امکان حرکت را فراهم می سازند. استئوآرتریت یا آرتروز بیماری است که نشانه‌ ی اصلی آن آسیب پیش رونده غضروف مفصل است. غضروف، بافتی لغزنده است که انتهای استخوان ها را در یک مفصل می پوشاند. اگر این غضروف آسیب ببیند، آرتروز و درد بروز می کند.

با افزایش سن، آسیب پذیری مفصل ها بیشتر شده و ضربه ها و حرکت های نامناسب مانند بد نشستن و یا برداشتن بار بیش از اندازه ممکن است باعث زیان یا از بین رفتن کامل غضروف گردد. مفصل ها ظرفیت محدودی دارند و کارکشیدن زیاد از آنها برآیندی جز آسیب ندارد. مهمترین علت بروز آرتروز، سبک زندگی ناسالم و عادت‌ های حرکتی نادرست و نابجا است. چاقی یکی از علت های مستعد کننده دچار شدن به آرتروز زانو است که فشار مکانیکی وارده به مفصل ها را اضافه می کند.

قرص آرترودین

قرص آرترودین

هریک کیلوگرم وزن اضافه فشاری برابر با ۶ کیلوگرم به زانو وارد می کند. نشستن روی زانوها فشار زیادی به مفصل ها می رساند، چون زانو ها در نهایت خمیدگی قرار می گیرند و فشار درون مفصل بالا می رود. بلندکردن جسم سنگین مانند یک ضربه به زانو کار می کند که براثر تکرار این ضربه ها، با گذشت زمان، غضروف لایه لایه شده و ضخامت آن کمتر و کمتر می شود.

بنابراین سفارش می شود کارمندان در هر ساعت، چند دقیقه از جای خود برخیزند و کمی قدم بزنند یا زانوها را ماساژ دهند تا مایع مفصلی که تغذیه کننده آن است روی سطح مفصل پراکنده شود. ورزش، عضله های پیرامون مفصل را پرتوان می کند. این عضله ها، نقش پشتیبانی بر روی غضروف ها دارند.

قرص گیاهی آرترودین دینه Arthrodin Dineh, به دلیل خاصیت ضد التهابی و وجود ماده های آنتی اکسیدانی، به حفظ سلامت مفصل ها کمک می‌کند، همچنین باعث آرامبخشی درد و التهاب در استئوآرتریت و آرتریت روماتویید می شود.

گوم اولئورزین Boswellia ( کندور):

دربردارنده ی مقدار مناسبی از بوزولیک اسید بوده که به دلیل خاصیت ضد التهابی از راه مهار آنزیم COX-II می تواند به حفظ سلامت بافت مفصل ها کمک کند. لوکوترین ها در پاسخ التهابی طبیعی بدن کارساز هستند.

بنابراین به واسطه مهار آزادسازی آنها، درد و التهاب، تسکین می یابد. همچنین کندور به حفظ تمامیت کارتیلاژ کمک می کند. ( کارتیلاژ نوعی بافت پیوندی است که انعطاف پذیری مفصل ها را فراهم می کند). کمپین پژوهشی آرتریت انگلستان با نگرش به بررسی های کلینیکی صورت گرفته، کندور را در کاهش درد و ناهماهنگی های حرکتی آرتروز اثربخش و ایمن می داند.

قرص آرترودین

قرص آرترودین

دانه کرفس (Apium graveolens seed):

از مفصل ها حمایت می کند. دانه کرفس از راه اثرگذاری بر کارکرد کلیه ها برای حذف ضایعات اسیدی کار می کند. بدین صورت که ضایعات در بافت پیوندی یا مایع پیرامون مفصل ها ذخیره نشده و از این راه به حفظ سلامت مفصل ها کمک می کند.

زنجبیل ( zingiber off):

با دارا بودن ویژگی ضد التهابی از راه مهار آنزیم COX-II بعنوان یک عامل حفاظتی مفصل ( از راه مهار آزاد سازی لوکوترین ها و پروستاگلاندین ها) کار می کند. اثرهای ضد التهابی زردچوبه یا Turmeric از راه مهار بیو سنتز لوکوترین ها به واسطه مهار آنزیم COX-II می باشد. کنش‌گری آنتی اکسیدانی زردچوبه به پاسداری از سلول‌ ها در برابر رادیکال‌های آزاد آسیب‌رسان کمک کننده‌ است.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و میدهد.

موارد مصرف قرص آرترودین :

حفظ سلامت بافت مفصل ها

ضد‌ التهاب مفصل ها در استئوآرتریت و آرتریت روماتویید

روش مصرف قرص آرترودین :

روزانه ۱ تا ۲ بار, هر بار یک عدد قرص آرترودین را همراه با وعده غذایی میل نمایید.

موارد منع مصرف :

در صورت داشتن حساسیت به هر یک از ترکیب های فرآورده.

در صورت وجود سنگ های کیسه صفرا با مشورت پزشک یا داروساز مصرف شود.

کسانیکه افزایش تراوش اسید معده یا زخمهای گوارشی دارند، این فرآورده را مصرف نکنند.

عوارض جانبی :

ممکن است پیامدهای جانبی گوارشی چون شکم درد، تهوع و سوزش سردل، احساس سیری، بی اشتهایی و انباشتگی گاز ایجاد شود.

مصرف در بارداری و شیردهی :

مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود مگر طبق دستور پزشک.

تداخل دارویی :

در بکاربردن همزمان با عامل های ضد انعقاد، ضد پلاکت، هپارین های با وزن مولکولی پایین و عامل های ترومبولیتیک به دلیل افزایش احتمال خونریزی هوشیارانه مصرف شود.

شرایط نگهداری :

در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی‌گراد، دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

دور از دید و دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات قرص آرترودین :

هر قرص دربردارنده ی؛ عصاره غلیظ شده برابر با ۲۲۵ میلی گرم اولئورزین گام Boswellia serrata ( کندور) ، عصاره برابر با ۹۱ میلی گرم دانه کرفس Apium graveolens ، عصاره برابر با ۶۰ میلی گرم ریزوم زنجبیل Zingiber officinale و عصاره برابر با ۸۰ میلی گرم ریزوم زردچوبه Curcuma longa استاندارد شده بر پایه ی ۷۰/۴ میلیگرم کورکومینوییدهای تام بر حسب کورکومین

مجتمع صنایع دینه ایران در سال 1359 توسط مهندس “محمدکریم ابراهیمی قاجار” تاسیس شد و اکنون با همکاری مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و با بهره‌گیری از علم و تکنولوژی به روز به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه ترین تولید کنندگان داروهای گیاهی و گیاهان دارویی کشور مشغول فعالیت است. واحد تحقیق و توسعه دینه (Dineh) در سال 1378 با تشکیل یک مرکز تحقیقات و توسعه در تهران شروع به کار کرد.

ویژگیهای محصول

وزن نامعلوم
نوع محصول

قرص

گروه

مفاصل و استخوان

نوع محفظه

جعبه مقوایی

جنسیت مصرف

عمومی

تعداد

30 عدد, 50 عدد

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

مجتمع صنایع دینه ایران

برند