ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی و از ویتامینهای ضروری برای بدن می باشد که به رشد و استحکام استخوانها از طریق کنترل تعادل و افزایش میزان جذب کلسیم و فسفر و منیزیم کمک می کند. کمبود این ویتامین به خصوص در خانم ها عوارض متعددی از جمله پوکی استخوان به همراه دارد. متخصصین و دانشمندان از عوارض شدیدتر کمبود این ویتامین و تاثیر آن در بیماری‌هایی همچون MS نیز هشدار داده‌اند.

ویتامین دی از آن دسته از ویتامین هایی است که در مواد غذایی کمتر یافت می شود و علت کمبود آن در خیلی از افراد نیز همین مسئله است. بهترین منبع ویتامین دی نور خورشید است به شرطی که نور خورشید مستقیم به پوست بتابد. مصرف قرص ویتامین D به شدت توسط پزشکان به ویژه برای افراد در معرض آسیب بیشتر از کمبود این ویتامین مثل خانم های باردار توصیه می شود.

قرص ویتامین D یا D۳

خیلی از افراد تصور می کنند که ویتامین D با ویتامین D۳ متفاوت است. در واقع، ویتامین D۳ فرمی از ویتامین D است و یکی دیگر از فرم های آن ویتامین D۲ است. تمام منابع غذایی و قرص ها حاوی ویتامین دی شامل یکی از این ۲ نوع ویتامین هستند. حتی زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرید فرایند دریافت ویتامین D۳ در بدن شما ایجاد می شود. به طور خلاصه می‌توان گفت ویتامین D۳ منبع غنی تری از ویتامین D است.

ارتباط کلسیم با ویتامین D

کلسیم مسئول اصلی و مستقیم استحکام استخوان‌ها و دندان‌هاست. اما ماده‌ای که باعث تنظیم و حفظ کلسیم در بدن می‌شود ویتامین D می باشد. در واقع، بدون وجود ویتامین دی کافی در بدن، جذب کلسیم به راحتی امکان پذیر نمی باشد. ۹۹% از ویتامین D ذخیره شده در بدن صرف همین کار یعنی تنظیم کلسیم می شود. مابقی آن هم برای تقویت سیستم ایمنی و افزایش قدرت ماهیچه‌های بدن به کار گرفته می‌شود. به همین منظور بسیاری از مکمل های کلسیم حاوی ویتامین D نیز هستند.

خرید مکمل ویتامین D

خرید اینترنتی مکمل‌ ویتامین دی با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه از برندهای معتبر هم اکنون در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 50 نتیجه