مکمل فولیک اسید B9

فولیک اسید یا ویتامین ب9 و ضرورت مصرف مکمل آن

فولیک اسید یکی از ویتامین های گروه ب است که نام دیگر آن ویتامین B9 است. قرص فولیک اسید یکی از پرفروش‌ترین قرص‌های موجود در داروخانه هاست و این بدین دلیل است که تعداد زیادی از افراد با کمبود این ویتامین مواجه هستند. به علاوه، این ویتامین فواید قابل توجهی برای بدن دارد. فولیک اسید مثل سایر ویتامین های گروه ب، یک ویتامین محلول در آب می باشد. کمبود این ویتامین در بدن، باعث ایجاد نوعی کم خونی می شود. فولیک اسید در تولید سلول‌های قرمز خون کمک کننده است و اگر گلبول‌های قرمز خون به اندازه کافی در بدن وجود نداشته باشند، کم‌خونی ایجاد می شود.

مهمترین منابع تغذیه ای این ویتامین عبارتند از: حبوبات و سبزیجاتی مثل کلم بروکلی، اسفناج، کلم پیچ و کلم بروکسل.

اگر به هر دلیل نیاز بدن به این ویتامین از طریق مواد غذایی و خوراکی‌ها برطرف نشود لازم است قرص فولیک اسید مصرف نمود. این قرص برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده می باشد.

موارد مصرف

قرص فولیک اسید برای پیشگیری و درمان سطح پایین فولات در خون و سطح بالای هموسیستئین در خون مورد مصرف قرار می‌گیرد. هموسیستئین نوعی آمینو اسید است که به عنوان یک واسطه در متابولیسم متیونین و سیستئین عمل کرده و بالا بودن آن در خون احتمال بروز بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. فولیک اسید همچنین در بسیاری موارد دیگر از جمله درمان افسردگی، بهبود اختلالات حافظه، پیشگیری از بیماری‌های چشمی ناشی از افزایش سن، بهبود فشار خون بالا، کاهش احتمال بروز سرطان سینه، بهبود بیماری‌های لثه، درمان ویتیلیگو (نوعی اختلال پوستی) و تسکین دردهای عضلانی کاربرد دارد. بدن انسان برای داشتن رشد مناسب به فولیک اسید نیاز مبرم دارد. این ویتامین در تولید DNA سلولی نیز نقش اساسی دارد و کمبود آن را هرگز نباید نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید: چرا فولات برای شما خوب است؟

لزوم استفاده از فولیک اسید برای زنان باردار

متخصصین زنان و زایمان حتی به خانم‌هایی که قصد باردار شدن دارند نیز، مصرف قرص فولیک اسید را تجویز می کنند. این مسئله به خاطر اهمیت بسیار زیاد این مصرف این ویتامین در طول دوران بارداری می باشد. مقادیر مناسب اسید فولیک یا ویتامین B۹ در خون از برخی نقایص مادرزادی در جنین مثل آنانسفالی و اسپینا بیفیدا (مهره شکاف دار) جلوگیری کرده و در تشکیل لوله عصبی در جنین نیز نقش دارد. همچنین اسید فولیک در بروز کم‌خونی نقش دارد و همه می دانیم که اگر بدن مادر در هنگام بارداری با کم‌خونی مواجه گردد، اثرات نامطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

مصرف همزمان قرص آهن و فولیک اسید

کمبود فولیک اسید و آهن هر دو منجیر به کم خونی بدن می شوند و هیچ مانعی ندارد که این دو قرص را در کنار هم استفاده کنید. در بازار نیز مکمل‌هایی وجود دارند که آهن و فولیک اسید هر دو در آنها وجود دارند.

خرید مکمل فولیک اسید B9

خرید اینترنتی مکمل‌های فولیک اسید با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت از برندهای معتبر هم اکنون در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 34 نتیجه