جوراب‌ واریس یکی از لوازم بسیار پراهمیت در درمان بیماری واریس و نارسایی‌های وریدی می باشد. جوراب واریس یکی از متداول‌ترین، قدیمی‌ترین و مؤثرترین روش‌های درمانی برای بیماری واریس و رگ‌های عنکبوتی می باشد. این محصول باعث کاهش علائم بیماری وریدی و جلوگیری از واریس حاد می شود و برای درمان رگ‌های واریسی قابل استفاده است.

با استفاده از این جوراب ها جریان خون در پاها بهبود می یابد و باعث کاهش درد و ورم واریس در پاها خواهد شد. این جوراب‌ها در اندازه‌ها و کشش‌های مختلف وجود دارند و شما می توانید متناسب با نوع بدن خود آن را انتخاب کنید.

رگ‌های واریسی معمولا در پا دیده می‌شود. هنگامی که دریچه‌های سیاهرگ‌ها ضعیف می‌شود و خون در عوض این که رو به بالا به سمت قلب برگردد، در سیاهرگ‌ها جمع خواهد شد و  همچنین رگ‌های واریسی ایجاد خواهد شد.

سیاهرگ‌ها در اثر جمع شدن خون بزرگ خواهد شد و ظاهری گره خورده یا طناب مانند پیدا می‌کنند. البته بعضی رگ‌های واریسی به سطح پوست نزدیک نمی باشند و به راحتی دیده نمی‌شوند. این رگ‌ها باعث تورم پا و سخت شدن پوست می‌شوند و پوست را تیره‌تر یا قرمز رنگ می‌کنند.

جوراب واریس چگونه کار می‌کند؟

جوراب واریس یک راه‌حل تاثیرگذار برای درمان علائم بیماری واریس و رگ‌های عنکبوتی می باشد. این جراب ها با بالا بردن گردش خون در پاها به حل این مشکل کمک می کند. می توان گفت که جوراب‌های واریس به جریان بازگشت خون به قلب نیز کمک می‌کنند.

معمولا جوراب‌های واریسی به صورت پله‌پله‌ای طراحی شده اند به این معنا که نیروی فشرده‌کنندگی آن‌ها به سمت بالا کاهش پیدا می کند. با تنگ‌تر بودن جوراب‌ها در قسمت قوزک پا و کم شدن از تنگی آن به سمت بالا، جریان خون از پایین پاها به سمت بالا هدایت می‌شود.

می توتن گفت جوراب واریس باعث وارد آمدن فشار بر روی رگ‌ها و تسهیل جریان خون در آن‌ها خواهد شد. این عمل باعث بالا رفتن سرعت جریان خون نیز می‌شود. این دو اثر با یکدیگر باعث می‌شود که جریان خون از پاها به سمت قلب آسان شود. این کار باعث روان شدن خون تازه دارای اکسیژن از قلب در سرخرگ‌ها شده و جایگزین خون‌های قدیمی شود.

در حال نمایش 5 نتیجه