گردن بندها و آتل های طبی گردن باعث می شوند که گردن در حین بهبودی ناشی از آسیب دیدگی ها تا حد زیادی ثابت بماند. انواع مختلفی از گردنبندههای طبی از انواع ساده تا نسبتا سخت وجود دارد، که نوع آن با توجه به علت آسیب دیدگی گردن مشخص خواهد شد.

در صورتی که به جراحی ستون فقرات گردنی افراد نیاز داشته باشند، یا فرد در ناحیه گردن دچار آسیب دیدگی شوند، باید از گردن بند طبی استفاده کنید. انواع گردنبند های طبی وسایل و ابزاری می باشند که کمک می کنند تا مهره های گردن ثابت نگهداشته شوند.

گردن بند طبی برای شرایط مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله آنها می توان به استفاده بعد از جراحی ستون فقرات گردن که باعث ثابت نگه داشتن گردن شوند یا در موارد آسیب دیدگی گردن باعث تسکین گردن درد بدون نیاز به جراحی خواهد شد.

آتل های گردن نیز در موارد آسیب دیدگی های زیاد گردن مثل شکستگی مهره های گردنی در مراحل اولیه جهت ثابت نگه داشتن گردن و جلوگیری از بروز صدمات بیشتر به مهره ها استفاده خواهد شد.

می توان گفت گردن بندهای طبی، ابزاری موقتی برای کمک به بهبودی و تسکین گردن درد می باشد. برای اینکه از گردنبند نهایت بهره را ببرید باید آن را بدرستی ببندید. یک گردن بند طبی خوب باید باعث کاهش دامنه حرکتی شود، اما باعث ناراحتی نشود، بنابراین اگر گردنبند طبی نرم باعث ناراحتی شما می شود این مشکل را با پزشک خود در میان گذارید.

دو نوع گردنبند طبی سفت و نرم وجود دارد. گردن بند طبی سفت از جنس ابر لاستیکی ضخیم می باشد که روی آن معمولا از جنس کتان است. این نوع گردنبند برای محافظت از گردن و کنترل درد پس از آسیب دیدگی مورد استفاده قرار می گیرد. گردنبندهای سفت از پلاستیک قالب دار با بالشتک جداشدنی  دو تکه ساخته می شوند و با بست قلاب دار سفت خواهد شد. این نوع گردنبند برای محدود کردن دامنه حرکتی گردن در طول بهبودی از شکستگی یا جراحی  مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال نمایش 4 نتیجه