مفصل زانو، از مهم‌ترین مفاصل تحمل کننده وزن در بدن می باشد، و اغلب به آسیب و اختلالات مفصلی بسیار مستعد است. ماهیچه‌ها و رباط‌هایی که از مفصل زانو پشتیبانی می‌کنند، باید بسیار قوی باشند. این امر آنها را قادر می‌کند تا در برابر حرکات و فعالیت های زانو مقاومت لازم را داشته باشد و بدون آسیب دیدن به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

گاهی ممکن است زانو آسیب ببیند یا تحت شرایط مفصلی قرار خواهد گرفت، عضلات، رباط‌ها و بافت‌های اطراف زانو ممکن است از قدرت و انعطاف پذیری لازم برای فعالیت‌های عادی برخوردار نخواهد بود. در حالی که این بافت‌ها باید با تمرینات مناسب و فیزیوتراپی قوی شوند، ممکن است در هنگام انجام فعالیت‌هایی که فشار زیادی روی زانو وارد می‌کند، نیاز به پشتیبانی از زانو نیز نیاز داشته باشد.

زانوبند چیست ؟

زانوبندها ابزار کمکی می باشد که در اطراف ناحیه زانو پوشیده شوند و برای حمایت از مفصل زانوی آسیب دیده در هنگام حرکت یا انجام فعالیت‌های سنگین یا سبک به زانو کمک خواهد کرد. درد زانویی که در طی حرکات خاص ایجاد می‌شود، ممکن است نیاز به استفاده از زانوبندهای خاص نیز داشته باشد.

این زانوبندها معمولا با هدف ایجاد ثبات در موارد آسیب به مفصل زانو، عضلات یا رباط های تضعیف شده و هر شرایطی که بر مفصل اثر داشته باشد، مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

چه زمانی باید از زانوبند استفاده کرد؟

هدف استفاده از زانوبند، حمایت و حفظ پایداری زانو است و برای کمک به بهبودی یا جلوگیری از آسیب بیشتر به مفصل زانو یا رباط‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع زانو بند ها

زانوبندهای طبی برای آسیب زانو

زانوبند برای آرتریت

استفاده از زانوبند در طول دوره پس از جراحی

زانوبند‌های پروفیلاکتیک

نحوه استفاده از زانوبند

انواع مختلفی از زانوبندها برای بیماری‌های مختلف زانو در بازار موجود است. با توجه به وضعیت زانو و هدف استفاده از زانوبند، با توجه به مشاور پزشک خود و راهنمای زانوبند باید از آن استفاده کنید.

نمایش 1–12 از 20 نتیجه