برای رساندن دارو به بدن بیمار، روش های مختلفی وجود دارد یکی از مهمترین این روش ها از طریق تزریق است. تزریق به فرآیندی گفته می شود که در آن، محلول و مایعات درمانی، به کمک برخی از ابزارها وارد بدن انسان می شوند. عملیات تزریق به گونه ای است که مستقیماً محلول را وارد بدن می کند. به همین دلیل، این روش درمانی اثربخشی بسیار بالایی دارد.

وسایل تزریق از جمله زیر مجموعه های تجهیزات پزشکی هستند که امروزه، در تمامی کلینیکها، بیمارستانها، و تمامی مراکز درمانی و پزشکی، از انواع آن استفاده می شود. بدون وجود این ابزارها در دنیای امروزی، انجام خیلی از عملیات پزشکی امکان پذیر نمی باشد و جان بسیاری از انسان ها به خطر می افتد. وسایل تزریق، با توجه به نیازها و پیشرفت علم، تنوع بسیار زیادی دارد اما تمامی این وسایل، برای کاربرد و هدف یکسانی استفاده می شوند. به طور کلی برای تزریق دارو، ابزار و تجهیزات پزشکی مخصوصی به کار گرفته می شوند که از این میان می توان به: سرنگ، پد الکلی، آنژیوکت و … اشاره نمود.

هر کدام از انواع وسایل تزریقات، نقش خاصی در خصوص تزریق کردن داشته و جزو ابزار های مهم در تجهیزات پزشکی به شمار می روند. قیمت این وسایل نیز متفاوت می باشد. زیرا هر کدام از ابزارها و وسایل تزریقات درجه اهمیت متفاوت تر و یا ساختار پیچیده تری را دارا می باشد.

یکی از وسایل تزریقات بسیار پر کاربرد سرنگ است. سرنگ در پزشکی وسیله‌ایست که برای تزریق دارو یا گرفتن نمونه از بدن به کار می‌رود. عموما وسیله‌ای استوانه‌ای شکل و مدرج می باشد که در انتهای آن پیستونی قرار دارد. با فشار دست، دارو را به سمت جلو هدایت و از طریق سرسوزن وارد بافت بدن می‌کند و یا با کشیدن پیستون به سمت بیرون مایع و نمونه مدنظر را از بدن می‌گیرند. امروزه انواع سرنگ یکبار مصرف وجود دارد و جنس آنها پلاستیکی است.

خرید لوازم تزریقات

خرید اینترنتی انواع لوازم تزریقات با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمتها از برندهای معتبر خارجی و ایرانی در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. شما می توانید تنها با یک کلیک خرید خود را ثبت و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. تمامی این محصولات اورجینال بوده و دارای تاييديه وزارت بهداشت هستند و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.