محصولات مراقبت زخم

جراحت سطح پوست و ایجاد یک زخم باز غالبا باعث خونریزی و گاهی عفونت می‌شود. اگرچه این موضوع گاهی اوقات نگران‌کننده می باشد، اما به تمیز کردن و مراقبت زخم‌ها کمک می‌کند.

در اکثر بریدگی‌ها و آسیب‌های کوچک، خونریزی خود به خود متوقف می‌شود، شما می‌توانید با اعمال فشار ثابت و آرام توسط یک گاز یا پارچه استریل به این امر کمک کنید. اگر خونریزی پانسمان را خیس کند، باید قسمت دیگری از گاز را روی زخم قرار دهید، چرا که استفاده از پانسمان قدیمی باعث خونریزی مجدد خواهد شد.

 اولین قدم برای مراقبت از زخم، تمیز کردن زخم با آب می باشد، بنابراین توسط موچین استریل شده با الکل، سنگریزه، خرده چوب و یا هر چیز دیگری را که در آن فرو رفته‌است، جدا کرده، به آرامی اطراف زخم را با صابون و لیف حمام بشویید و از مصرف هر گونه صابون تحریک کننده، الکل یا پراکسید هیدروژن روی زخم خودداری شود.

 پمادهای آنتی‌بیوتیک نه تنها باعث می شود که زخم‌ها مرطوب شود، بلکه می‌تواند خطر عفونت را نیز کاهش دهد در صورت تمایل به مصرف آنتی‌بیوتیک، قرار دادن یک لایه نازک روی زخم کافی می باشد، چرا که بعضی ترکیبات آنتی‌بیوتیک باعث ایجاد جوش در افراد خواهد شد. در صورت بیرون ریختن جوش، مصرف این پمادها را کنار بگذارید.

اگر خراش زخم توسط لباس ممکن است ساییده شود، باید آن را به وسیله بانداژ بپوشانید، زخم یا خراش باز و بدون پانسمان در معرض خطر باز شدن مجدد یا عفونت قرار دهید. در صورت مردد بودن در مورد استفاده از بانداژ، آن را با یک چسب زخم بپوشانید و روزانه عوض کنید تا از  نفوذ باکتری‌ها جلوگیری شود.

احساس خارش، تاول‌زدگی یا سوختگی در زیر بانداژ ممکن است به دلیل حساسیت به چسب مورد استفاده در بعضی ار افراد باشد، بنابراین استفاده از گاز استریل و نوار کاغذی یا یک پانسمان بدون چسب برای پوست‌های حساس،  مناسب‌تر خواهد بود.

در حال نمایش 8 نتیجه