جعبه کمکهای اولیه

جعبه کمکهاي اوليه يکي از لوازمي می باشد که بايد در منازل، اداره ها، ارگان ها و  مدارس وجود داشته باشد تا در مواقع لزوم بتوان قبل از رسيدن پرسنل اورژانس يا رساندن مصدوم به مراکز درماني از آن استفاده شود.

اگر شما می خواهید به مسافرت يا پيک نيک يا کوهنوردي بروید بايد اين جعبه را همراه خود داشته باشید، همچنین اگر که فرزند یا نوزاد دارید باید یک جعبه کمک‌ های اولیه نوزاد نیز به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید که وسايل و داروهايي که مورد مصرف بيشتري دارند و ضروري می باشند بايد در اين جعبه نگهداري شوند.

نکته بسیار مهم این است که، این جعبه و داروهای آن باید همیشه دور از دسترس کودکان قرار گیرد. همچنین بر روی شیشه هر یک از داروها بر چسب باشد تا در موقع استفاده اشتباهی اتفاق نیفتد.

بعضی از داروهای این جعبه را فقط تا تاریخ معینی می‌توانید استفاده و باید به این نکته توجه داشته باشید. چرا که پس از مدت ثبت شده خاصیت خود را از دست می دهد و اثرش از بین خواهد رفت، بلکه ممکن است موجب مسمومیت نیز شود.

توجه داشته باشد که استعمال آسپرین و ترکیبات دیگر که حاوی این ماده شیمیایی هستند، در نزد مبتلایان به ناراحتی معده ممکن است باعث خونریزی شود. بنابراین بهتر است موقع استفاده از این ها نکته مزبور مورد توجه قرار بگیرد. همچنین  قرص های ویتامین ث، چون خاصت اسیدی دارد، احتمال چنین عارضه‌ای را ممکن است داشته باشد.

در حال نمایش 2 نتیجه