محصولات مو آقایان

از آن جایی که موها  به عنوان پارامتر بزرگی در زیبایی آقایان به حساب می آید بنابراین بهداشت و شستشوی موی آقاین بسیار مورد توجه قرار می گیرد.
به طور کلی موها به 2 گروه خشک و چرب، تقسیم‌ می‌شوند اما از آنجا که میزان هورمون‌های مردانه در بدن آقایان، بسیار بیشتر از خانم‌هاست، تقریبا بیشتر آقایان موهای چربی دارند یا موهای آنها خیلی زودتر از موهای خانم‌ها پس از استحمام، دوباره چرب خواهند شد.
ریزش مو در آقایان به دلیل مسائل هورمونی و ژنتیکی در آقایان بیشتر از خانم‌ها می باشد . با این حساب، از طرفی توصیه می‌شود آقایان موهای خود را مرتب شستشو دهند تا ظاهری چرب و کثیف نداشته باشد و از طرف دیگر برای پیشگیری از تشدید ریزش موها توصیه می‌شود آقایان هنگام شامپو زدن، موهای خود را به شدت و با ضربه‌های شدید انگشتان، ماساژ ندهند . موهای کوتاه مردانه باید با مقدار کمی شامپو و ماساژ ملایم موها شستشو شود.
به طور کلی موهای آقایان معمولا کوتاه است و مرتب نیز کوتاه می‌شوند. به همین خاطر کمتر شاهد مشکل موخوره یا خشکی ساقه‌های موی آن ها هستیم. با این وجود استفاده مداوم از سشوار یا بلند کردن موها می‌تواند موهای آقایان را هم در معرض موخوره نیز قرار دهد.
به تمام آقایان توصیه می‌شود برای پیشگیری از موخوره زدن موها و رعایت بهداشت آنها از بلند کردن مو یا ماساژ دادن زیاد و محکم آنها پرهیز شود.
آقایان باید توجه داشته باشند که نباید بعد از بیرون آمدن از حمام، موهایشان را محکم با حوله خشک کنند بلکه باید به آرامی‌ آب آنها را با حوله‌ای نرم بگیرند و پس از مدتی که نم موها در مواجهه با هوای معمولی كم شد، آنها را شانه بزنند.
شانه‌های مردانه با دندانه‌های ریز، اصلا مناسب شانه کردن مو نمی باشد. هرچه دانه‌های شانه یا برس، درشت‌تر باشند، هنگام شانه زدن فشار کمتری به ریشه مو وارد می‌شود.
 موی آقایان به دلیل هورمون های بدن استعداد بیشتری برای ریزش دارد، نباید ریزش آنها را با استفاده از شانه‌های ریز، بیشتر خواهد شد.
استفاده از مواد حالت‌دهنده مو مثل ژل‌ها، موس‌ها و تافت‌های نامناسب می‌تواند منجر به خشک و شکننده شدن موی آقایان یا موخوره زدن آن ها نیز شود. بهتر است هنگام انتخاب انواع حالت‌دهنده، ‌به جنس موی خود توجه کنید و محصول باکیفیت و استانداردی تهیه کنید.

نمایش 1–12 از 16 نتیجه