یکی از روش ها برای از بین بردن موهای زائد استفاده از موم می باشد. فرآیند اپیلاسیون با استفاده از ماده‌ای به نام موم یا wax انجام می‌شود. موم‌ها شکل‌های مختلفی دارند که شامل موم سرد، موم عربی، موم خشابی ،موم سکه‌ای و موم مرواریدی می باشد.

از بهترین مزایای استفاده از وکس این است که موها به صورت عمیق از پوست جدا می کند و باعث می شود کخ منافذ باز صورت و بدن بسته و سفت شوند.

شما می‌توانید این عمل را خودتان با کیت‌های وکس خانگی در خانه انجام دهید و نیازی به حضور شما در آرایشگاه نیست.

با استفاده از موم تا مدت‌ها از برداشتن موهای زائد خود راحت هستید و دو تا هشت هفته طول می‌کشد تا موهای زائد بدن شما کامل رشد کنند.

فواید استفاده از موم

  • در صورت استفاده از موم مناسب تا چند هفته پوست شما کاملا نرم و لطیف و بدون مو می باشد.
  • با استفاده از موم شما می‌توانید پوست خود را پاکسازی کنید و جوش‌های سر سیاه را به خوبی از بین ببرید.
  • زمانی که موم انجام دهید، تا چند هفته صورت و بدن شما عاری از هر گونه مو خواهد بود، در نتیجه همیشه مرتب و تمیز می باشید.
  • موم ذرات کثیف پوست را نیز بیرون می‌کشد و پوست شما تمیز می شود و منافذ باز هم به مرور زمان کوچک خواهند شد.
  • وکس کردن پوست شما را به خوبی شفاف و روشن می‌کند چرا که باعث می‌شود سلول‌های مرده روی پوست صورت و بدن شما از بین برود.
  • وکس کردن، رشد موهای شما را کم می کند و تا تقریبا سه هفته نیازی به اصلاح نیست. چرا که موم به فولیکول مو آسیب می زند و جلوی رشد آن را می‌گیرد.
  • اگر برای اصلاح موهای صورت و بدن خود ازژیلت و تیغ استفاده کنید، موهایتان از ریشه بیرون نمی‌آیند و فقط از روی پوست برداشته خواهد شد. بعد از گذشت زمان کوتاهی دوباره موهایتان رشد کرده و به صورت تیز و زبر از پوست شما بیرون خواهد زد. اما موم موهای شما را از ریشه بیرون می‌کشد. به همین دلیل بعد از مدت زیادی که موها مجددا رشد می‌کنند، مقاومت قبل را ندارد و ضعیف‌تر هستند. به همین دلیل موهای جدید خیلی نرم‌تر از زیر پوست بیرون می‌آیند.

در حال نمایش 11 نتیجه