پوست مهمترین و زیباترین بخش از بدن است و به نوعی می توان گفت که ویترین ظاهر انسان محسوب می شود. معمولا بیشتر افراد دنیا به خصوص بانوان به دنبال راههای مختلف و موثری برای زیباتر شدن پوستشان هستند. یکی از این راه های برای زیباسازی پوست استفاده ار اسکراب می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

به طور کلی اسکراب فرایندی است که طی آن به پاک سازی و لایه برداری از صورت می پردازیم. به طور کلی بیشتر پوست هایی که چرب می باشند، در قسمت هایی از صورت، آرنج، قوزک پا و زانو دچار تجمع پوست های مرده روی هم خواهند شد که استفاده از اسکراب این پوسته های مرده را از بین می برد و پوستی شفاف و لطیف به شما خواهد داد. اسکراب خط های سطحی ایجاد شده روی پوست را نیز کاملا از بین می برد.

با استفاده ار اسکراب به زدودن سلول های مرده و آلودگی ها از منافذ پوست، برای ایجاد پوستی نرم و لطیف پرداخته می شود . فذایند اسکراب باید درست و دقیق انجام شود، در غیر این صورت آسیب های جدی به پوست وارد می شود.

برای اینکه نتیجه بهتری از اسکراب پوست حاصل کنید باید با پوست خود به آرامی و ملایمت رفتار کنید و بیش از اندازه از اسکراب استفاده نکنید.

اسکراب کردن باعث زیبایی، جوانی و درخشندگی پوست خواهد شد همچنین سلول های مرده ای که روی پوست ایجاد شده اند را از پوست شما جدا می کند و با سلول های جدید جایگزین خواهد کرد. اسکراب کردن ، لایه برداری از پوست نیز نامیده می شود . لایه ‌برداری از پوست روشی ساده می باشد و اگر با دقت انجام شود هیچ آسیبی به پوست وارد نخواهد کرد.

دقت داشته باشید که فقط یکبار در هفته می توانید از اسکراب استفاده کنید. استفاده روزانه و افراطی از اسکراب ها باعث آسیب های پوستی شده و پوستتان را خشک و خشن خواهد کرد و  همچنین اگر پوست شما حساس باشد نتایج بدتری حاصل خواهد شد.

نمایش 1–12 از 13 نتیجه