رنگ پوست ژنتیکی می باشد. در اروپا رنگ پوست بیشتر افراد روشن، در خاورمیانه متوسط و در آفریقا نیز رنگ پوست تیره است. هر چه آفتاب در منطقه‌ای بیشتر باشد، ملانوسیت‌های پوست فعالیت بیشتری دارند و در نتیجه رنگ پوست مردم آن ناحیه تیره خواهد شد.

برخی از افراد رنگ پوست خود را دوست ندارند و به انواع روش‌ها از طبیعی تا شیمیایی متوسل می‌شوند تا پوستشان را معمولا روشن‌تر کنند، غافل از اینکه رنگ پوست ژنتیکی است و اگر تلاش کنید پوست روشن‌تری داشته باشید، مجبور می شوند که برخی عوارض را به جان بخرند.

گاهی ائقات رنگ‌سازی در قسمت‌هایی از پوست که در معرض نور آفتاب می باشد، مثل پیشانی، گونه و چانه به دلایل مختلفی مثل اختلال‌های هورمونی، مصرف قرص‌های ضدبارداری یا برخی آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای اعصاب افزایش خواهد یافت. در این شرایط حتی ممکن است پوست در اثر مواجهه کم و کوتاه‌مدت با آفتاب در قسمت‌های برجسته نیز دچار تیرگی موضعی شود و دچار لک شود.
همچنین برخی داروها و کرم‌های روشن کننده موضعی افزایش رنگ‌سازی را کاهش خواهد داد و باعث برگشت پوست به رنگ خواهد شد.
می توان گفت اولین و مهم‌ترین کرم روشن کننده، کرم‌های حاوی هیدروکینون است. مونوبنزن‌ها ترکیباتی می باشند که ملانوسیت‌ها را از بین می‌برند و باعث سفید شدن پوست نیز  خواهند شد، اما مصرف آنها فقط به افرادی که ویتیلیگو یا لک و پیس دارند، پیشنهاد می‌شود.

نمایش 1–12 از 170 نتیجه

سرم ضد لک و روشن کننده اترنوسل انواع پوست 30 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۱.۳۷۳.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱.۱۶۷.۰۵۰ تومان است.

کرم روشن کننده اچ ال حاوی ویتامین سی 30 میلی لیتر

قیمت اصلی ۵۶۳.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۷۸.۵۵۰ تومان است.

سرم ضد لک راکوتن 30 میل

قیمت اصلی ۳۵۷.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۰۳.۴۵۰ تومان است.