شربت دیاستاپ ایران داروک 140 میل

iran darouk diastop syrup 140 ml

ویژگی‌های شربت دیاستاپ :

  • ضد اسهال در کودکان و برزگسالان
  • حاوی عصاره بابونه


34.000 تومان

ناموجود

ناموجود

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

شربت دیاستاپ ایران داروک

در این محصول از دسته بندی ضد اسهال در زمینه سلامت گوارش از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

شربت دیاستاپ ایران داروک محصولی بسیار موثر ضد اسهال می باشد. این محصول از عصاره بابونه و پکتین سیب با روش علمی و استاندارد تولید شده است.

از زمان قدیم بابونه در درمان اسهال کودکان نقش دارد و به همراه داروهای مسهل برای رفع گرفتگی معده و روده و همچنین التیام تورم به کار برده می شود. پکتین موجود در این دارو اثر بخشی آن را افزایش خواهد داد و موجب افزایش عملکرد دارو نیز می شود.

شربت دیاستاپ

شربت دیاستاپ

اسهال

اسهال از دلایل اصلی بیماری و مرگ در بین کودکان کشورهای در حال توسعه است. با توجه به این علم پزشکی امروزه پیشرفتهای زیادی داشته است اما هنوز بیماری هایی مثل اسهال به خصوص در کشورهای در حال توسعه موجب مرگ و میر بسیاری از افراد می شود.

می توان گفت این بیماری موجب سوء تغذیه می شود و اگر مدت بیماری طولانی شود اثر نامطلوبی در رشد می گذارید. معمولا بیشتر حملات اسهالی کوتاه مدت بوده و کمتر از 7 روز ولی آن تعداد از موارد اسهال که طولانی می شود حدودا حداقل 14 روز، عواقب جدی مانند سوء تغذیه ،توقف و کندی رشد کودک و مرگ و میر در پی خواهد داشت . یکی از روش های درمان موثر برای رفع اسهال استفاده از ترکیب عصاره گیاه بابونه و پکتین سیب است.

تحقیقات نشان می دهد که در آن به ارزیابی اثر بخشی پکتین سیب-عصاره بابونه و در درمان اسهال حاد کودکان پرداخته، نشان داده است که موادی عصاره بابونه و پکتین اثرات بسیار زیادی در کوتاه شدن دوره درمان و کاهش علائم مربوط به بیماری خواهند داشت . می توان گفت پکتین سیب با ایجاد یک دیواره بر روی روده از رشد میکرو ارگانیسم های بیماری زا جلوگیری میکند و بابونه به دلیل داشتن خواص ضد اسپاسمی و ضد التهابی خود روند درمان را افزایش می دهد.

شربت دیاستاپ

شربت دیاستاپ

موارد مصرف شربت دیاستاپ :

ضد اسهال در کودکان و برزگسالان

روش مصرف شربت دیاستاپ :

بزرگسالان و کودکان بالای 6 سال : در اولین دوز درمانی 30 میلی لیتر است. میزان مصرف شربت در هر ساعت 15 میلی لیتر می باشد . حداکثر دوز مصرفی روزانه 120 میلی لیتر است.

کودکان بین 4 الی 5 سال : در اولین دوز درمانی 20 میلی لیتر است. میزان مصرف شربت در هر ساعت 10 میلی لیتر می باشد . حداکثر دوز مصرفی روزانه 80 میلی لیتر است.

کودکان بین 2 الی 3 سال : در اولین دوز درمانی 10 میلی لیتر است. میزان مصرف شربت در هر ساعت 5 میلی لیتر می باشد . حداکثر دوز مصرفی روزانه 60 میلی لیتر است.

میزان مصرف در بزرگسالان بدین صورت است که در شروع مصرف از این دارو 30 میلی لیتر از آن مصرف شود. سپس در هر ساعت به میزان 15 میلی لیتر ادامه دهید تا نهایتا به حداکثر دوز مصرفی یعنی 120 میلی لیتر در روز برسد.

هشدار مصرف شربت دیاستاپ :

قبل از مصرف شربت بطری را به خوبی تکان دهید.

در صورت ابتلا به بیماری خاص و یا مصرف هرگونه دارو، پیش از مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید.

اگر فراموش کردید که یک دوز آن را مصرف کنید دوز بعدی را مطابق دوز پیشنهادی مصرف کنید و از دو برابر کردن دوز بپرهیزید.

مصرف این شربت را تا زمان قطع اسهال ادامه دهید در صورت ادامه بیماری تا بیشتر از 2 روز با پزشک خود مشورت کنید.

شربت دیاستاپ

شربت دیاستاپ

موارد منع مصرف شربت دیاستاپ :

مصرف این دارو به افرادی که به گیاهان دارویی موجود در آن و همچنین گیاهان خانواده Compositae آلرژی دارند، توصیه نمی شود.

مصرف این شربت به نوزادان و کودکان زیر 2 سال توصیه نمی شود.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی :

مصرف این شربت در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

عوارض جانبی مصرف شربت دیاستاپ :

در افراد دارای حساسیت به گیاه بابونه و همچنین گیاهان خانواده Compositae، امکان بروز واکنش های آلرژیک می باشد.

در برخی افراد ممکن است موجب بروز عوارض گوارشی مثل کرامپ های خفیف شود.

ترکیبات شربت دیاستاپ :

آپی ژنین عصاه بابونه حاوی: آپی ژنین، کامازلین (آزولن) و بیزابلول

شرکت داروسازی ایران داروک یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین مراکز تهیه و تولید صنعتی و علمی داروهای گیاهی در ایران است که از ابتدای سال 1360 فعالیت خود را با هدف تهیه فرم‌های دارویی قابل قبول بر اساس معیارهای رایج بین المللی و مطابق با اصول, GMP آغاز نمود. این شرکت در طی این مدت با درنظر گرفتن اهداف فوق، موفق شده است که بیش از 20 نوع فرمولاسیون دارویی تهیه و روانه بازار مصرف نماید. شرکت ایران داروک امیدوار است با اجراء روش‌های جدید در فرمولاسیون داروهای خود بتواند ارتباط بین طب سنتی غنی ایران را با روش‌های نوین داروسازی امروز به بهترین نحو ممکنه برقرار نموده و بدین ترتیب داروهایی با کیفیت بالا به جامعه پزشکی ایران تقدیم نماید.

ویژگیهای محصول

وزن

300 گرم

نوع محصول

شربت

برند

ایران داروک

گروه

اختلالات گوارشی

نوع محفظه

بطری

حجم

140 میلی لیتر

جنسیت مصرف

عمومی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

ایران داروک