مکمل پارکینسون، ام اس

بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون (Parkinson) یک اختلال پیش رونده طولانی مدت و تخریب کننده دستگاه عصبی مرکزی است که سیستم حرکتی بدن را مختل می سازد. از نشانه های بارز شروع این بیماری، لرزش و خشکی بدن، آرام شدن حرکات و دشواری در راه رفتن می باشند. نشانه‌های شناختی و رفتاری این بیماری نیز در بسیاری از افراد معمولاً به شکل افسردگی، اضطراب و فقدان علاقه و هیجان بروز می‌کند. در مراحل پیشرفت بیماری ممکن است زوال عقل نیز اتفاق بیفتند. همچنین فرد مبتلا امکان دارد دچار مشکلاتی در خواب و سیستم حواس خود شود.

نشانه های حرکتی پارکینسون به دنبال نابودی سلول ها در توده سیاه مغز و کاهش دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است، اتفاق می افتد. دوپامین یک ترکیب ضروری برای مغز است که جهت حفظ الگوهای حرکتی طبیعی بدن دارای اهمیت است. به همین دلیل است که بسیاری از درمان‌های پارکینسون، با هدف افزایش سطح دوپامین در مغز انجام می‌شوند.

دلایل ایجاد بیماری پارکینسون

اگرچه علت بروز این بیماری کاملاً مشخص نیست، ولی می‌دانیم که هر دو فاکتور ژنتیکی و محیطی در بروز آن نقش دارند. از این بین، فاکتورهایی مثل افزایش سن، پیشینه خانوادگی ابتلا به بیماری پارکینسون، جهش‌های ژنتیکی، جنسیت، قرار گرفتن در معرض سموم دفع آفات، مصرف برخی داروها و پیشینه آسیب و جراحت مغز به عنوان عوامل بروز این بیماری موثر می باشند.

مصرف‌کنندگان تنباکو و قهوه و چای، ریسک کمتری برای ابتلا به پارکینسون دارند.

بیماری ام اس

بیماری اِم‌اِس Multiple Sclerosis، با نام اختصاری MS، یک بیماری التهابی است که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند. اگرچه علت این بیماری نیز به طور واضح مشخص نیست اما مکانیزم اصلی آن، آسیب زدن توسط سیستم ایمنی بدن یا اختلال در سلول‌های تولیدکنندهٔ غلاف میلین است. بیماری خودایمنی زمانی رخ می‌دهد که دستگاه ایمنی بدن به اشتباه، حمله به خود بدن را شروع کند. دلایل ارائه شده در مورد این مکانیزم‌ها شامل عوامل ژنتیکی (وراثت)، عوامل محیطی(عفونت)، نژاد و عوامل جغرافیایی و سایر بیماریهاست. درمان‌های موجود جهت بهبود عملکرد بدن بعد از هر حمله و جلوگیری از حملات جدید صورت می گیرد. این بیماری معمولا افراد در سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی را درگیر می کند، همچنین در زنان حدود 2 برابر مردان اتفاق می‌افتد.

خرید مکمل تخصصی پارکینسون، ام اس

خرید اینترنتی معتبرترین و موثرترین مکمل های پارکینسون، ام اس با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه از برندهای معتبر خارجی و ایرانی در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. شما می توانید تنها با یک کلیک خرید خود را ثبت نموده و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

در حال نمایش یک نتیجه