لیکوپن متعلق به خانواده کاروتنوئیدها می باشد. این ماده یک رنگدانه طبیعی است که مسئول رنگ قرمز بسیاری از میوه ها به خصوص گوجه فرنگی، هندوانه، گریپ فروت و … می باشد. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی است و از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. استرس اکسیداتیو با برخی بیماری های مزمن مثل سرطان به خصوص سرطان پروستات، دیابت، بیماری های قلبی و آلزایمر در ارتباط است. تحقیقات نشان دادند که لیکوپن می تواند در کاهش LDL (کلسترول بد) و افزایش HDL (کلسترول خوب) مؤثر باشد. محققان نشان دادند که در طی یک دوره 10 ساله، خطر مرگ زودرس در افراد مبتلا به سندروم متابولیک که بالاترین سطح لیکوپن سرم را داشتند، تا 39% کمتر است.

همچنین طبق نتایج حاصل از سایر تحقیقات، لیکوپن در پیشگیری از بزرگی خوش خیم پروستات که پیشساز بالقوه سرطان پروستات است، نقشی مثبت دارد. (محصولات دسته بندی سلامت پروستات از سری مکمل های آقایان را دنبال کنید).

نتایج مطالعات حاکی از آن است که خواص آنتی اکسیدانی لیکوپن در پیشگیری از آسیب های ناشی از اشعه فرابنفش خورشید بر روی پوست، آب مروارید، آلزایمر، تشنج و سلامت و استحکام استخوان ها نیز کمک کننده می باشد.

خرید مکمل لیکوپن

خرید اینترنتی مکمل‌های حاوی لیکوپن با کیفیت بالا و قیمت مناسب از برندهای معتبر بین المللی هم اکنون در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

در حال نمایش 3 نتیجه