آلفا لیپوئیک اسید

آلفالیپوئیک اسید یا ALA

آلفالیپوئیک اسید ماده ای طبیعی در بدن انسان با اثر آنتی اکسیدانی قوی است و در تولید انرژی و بسیاری از عملیات فیزیولوژیکی نقش بسزایی دارد و در تمام سلول‌‌های بدن یافت می‌‌شود. آلفالیپوئیک اسید به عنوان یک آنتی اکسیدان، فعل و انفعالات انجام شده توسط پراکسیدهای مختل کننده عملکرد سلولی، را مهار می کند. در هنگام استفاده از فرم مکمل آن، تولید گلوتاتیون (که وظیفه حل کردن مواد سمی منتقل شده به کبد را دارد)، با نابودی رادیکال های آزاد تولید شده در بدن افزایش می یابد. می‌‌دانیم که آسیب اکسیداتیو منجر به افزایش سن پوست ما شده و موجب بروز چین‌وچروک های بر روی پوست و همچنین سرطان پوست می‌‌شود. بنابراین، هر ماده‌ای که توانایی پوست ما برای مقابله با آسیب اکسیداتیو را افزایش دهد، سلامت پوست را بهبود بخشیده و می تواند پوست را بازسازی و ترمیم کند.

ترکیب ALA در سال 1930 میلادی کشف شد که سال ها بعد مورد توجه خیلی از دانشمندان قرار گرفت. در نتیجه ی مطالعات انجام شده بر روی آن، لقب آنتی اکسیدان یونیورسال را به آن دادند. زیرا که این اسید، تاثیر آنتی اکسیدان های دیگر مثل ویتامین های ای و سی را دوچندان می کرد.

آلفا لیپوئیک اسید در مقایسه با آنتی اکسیدانهای دیگر

برخلاف آنتی اکسیدان های دیگر که یا محلول در آب بودند و یا در چربی، آلفا لیپوئیک اسید هم محلول در آب بود و هم محلول در چربی و این خصوصیت اجازه می داد تا به راحتی جذب شده و به درون غشای سلولی منتقل شود. با توجه به این خصوصیات خاص لیپوئیک اسید، مقابله در برابر رادیکال های آزاد، هم درون و هم بیرون سلول انجام می گیرد حال آنکه آنتی اکسیدان های دیگر، این عمل را فقط خارج سلول ها انجام می دهند.

آلفا لیپوئیک اسید و درمان سرطان

آلفا لیپوئیک اسید امروزه به‌عنوان ماده‌‌ای در درمان بسیاری از سرطان‌‌ها استفاده‌شده و نتایج قابل‌‌توجهی ارائه می‌‌دهد. ازجمله کاربردهای این ماده می‌‌توان به درمان سرطان پانکراس اشاره کرد. اگرچه برخی افراد در تأثیر این ماده تردید دارند، اما تحقیقات متعددی بر روی آن انجام‌شده است و تمام آن‌ها تأثیر آلفا لیپوئیک اسید را مورد تائید قرار داده‌‌اند.

بنابراین، بدین نتیجه می‌‌رسیم که اگر آلفا لیپوئیک بتواند به بیماران سرطانی کمک کند، بنابراین استفاده از آن برای پوست آسیب‌‌دیده هیچ ضرری نخواهد داشت. این ماده برای درمان چین‌وچروک، جوش، آکنه، آکنه‌‌های کیستی بسیار مفید است.

مکمل‌‌های آلفا لیپوئیک اسید و مزایا

مصرف مکمل‌‌های آلفا لیپوئیک اسید در موارد زیر مؤثر می‌‌باشد:

  • تقویت دستگاه‌‌ ایمنی
  • مشکلات عصبی ناشی از دیابت
  • تصلب شرایین

مزایای ALA

بسیاری از مزایای ALA مربوط به خصوصیات آنتی اکسیدانی آن و توانایی آن جهت مبارزه با رادیکال های آزاد و تولید آنتی اکسیدان های دیگر می باشد.

علاوه بر اثرات آنتی اکسیدانی آن، لیست زیر اهمیت این مکمل را روشن تر می کند:

– پیر شدن را کند می کند.
– از بیماری های قلبی محافظت می کند.
– از سرطان پیشگیری می کند.
– در رفع چین و چروک موثر می باشد.
– میزان قند خون را در بیماران دیابتیک کنترل می کند.
– از کبد محافظت می کند.
– می تواند از ایجاد سکته جلوگیری کند.

منابع ALA

مقادیر اندکی از فرم طبیعی ALA در مواد غذایی با درصد پروتئین بالا مثل گوشت و اسفناج یافت می شود. همچنین مقادیر کمی در درون بدن انسان تولید می گردد، به راحتی جذب جریان خون شده و می تواند از دیواره مغزی-نخاعی عبور کند. بسیاری از آلفالیپوئیک اسید موجود در غذا از آنزیم های دارای لیپوآمید متصل شده به آمینواسید لیزین تهیه می شود. ALA تولید شده ی بدن در کبد، کلیه و قلب یافت می شود و ALA موجود در منابع گیاهی، در اسفناج، بروکلی و گوجه فرنگی یافت می شود.

خرید مکمل آلفالیپوئیک اسید

خرید اینترنتی با کیفیت‌ترین مکمل‌های ALA همراه با مشاوره تخصصی با کمترین قیمت از داروخانه آنلاین دکتر دانیالی برای شما فراهم شده است. شما می‌توانید به سهولت یک کلیک محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید.

در حال نمایش 2 نتیجه