سوند یک لوله باریک و منعطف است که داخل مثانه قرار می دهند و وظیفه جمع آوری ادرار و تخلیه آن را دارد. از این وسیله زمانی استفاده می شود که فرد قادر به دفع ادرار به طور طبیعی نباشد و یا به طور کل در فرایند آن دچار مشکل است. برای مثال، یکی از مواردی که در آن از سوند استفاده می شود، در افرادیست که سرطان پروستات دارند، در این افراد مسیر ادرار بسته می شود و احساس درد و ناراحتی در فرد ایجاد می کند. در این شرایط باید راهی برای دفع ادرار وجود داشته باشد و این راه، استفاده از سوند است.

تخلیه طبیعی و به موقع ادرار بسیار حائز اهمیت است چرا که در صورت عدم تخلیه، فشار زیادی به کلیه‌ها وارد می شود و می تواند صدمات جبران ناپذیری به بدن وارد کند. این فشار می‌تواند منجر به نارسایی کلیه و آسیب دائمی به‌ آن‌ گردد. تا وقتی که فرد توانایی ادرار کردن خود را به طور کامل بازیابد، استفاده از سوند برای او ضرروی می باشد. حتی در صورت کوتاه بودن دوره این ناتوانی، همچنان باید از سوند استفاده کرد. افراد مسن و افرادی که دچار بیمارهای کلیوی هستند ناچارند به صورت طولانی مدت از این محصول استفاده کنند.

تقسیم بندی سوندها از لحاظ کاربرد

سوند ماندگار: مناسب برای بیمارانی که به هر دلیل توانایی حرکت نداشته و یا به بی اختیاری مبتلا هستند که بازه زمانی استفاده از سوند در این بیماران می تواند از چند ساعت تا چندین ماه متغیر باشد. رایج ترین سوند ماندگار، سوندهای فولی دو مجرایی و سه مجرایی می باشد.

سوندهای موقتی: برای مواردی که نیاز به تنها یک مرتبه تخلیه مثانه وجود دارد و بلافاصله بعد از تخلیه مثانه، سوند را خارج نموده و دور انداخته می شود. همچنین به منظور گشاد کردن مجرا در افراد مبتلا به تنگی مجرا نیز استفاده می شود. رایج ترین سوندهای موقتی، سوندهای نلاتون هستند که نسبت به سوندهای فولی ساده تر و ارزان تر می باشند و در نوک سوند بالون وجود ندارد. این سوندها از جنس پلی وینیل کلراید یا پلی اورتان هستند.

خرید اینترنتی سوند

خرید اینترنتی انواع سوند ادراری با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمتها از برندهای معتبر در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. شما می توانید تنها با یک کلیک خرید خود را ثبت و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. تمامی این محصولات اورجینال بوده و دارای تاييديه وزارت بهداشت هستند و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.