اهمیت استفاده از دستکش های پزشکی

از زمان شیوع کرونا استفاده از محصولات و تجهیزات مرتبط با این بیماری اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. یکی از این محصولات انواع دستکش های محافظ بدن در برابر بیماری های عفونی و ویروس ها می باشد. همچنین با توجه به این که کارکنان مراقبت های بهداشتی، مرتبا با خون و مایعات بدن مواجه می شوند و همه اینها به عنوان عامل انتقال بیماری های عفونی شناخته می شوند، مسئولین بیمارستان و تهیه کنندگان تجهیزات پزشکی وظیفه دارند که دستکش های پزشکی را به عنوان وسیله ای برای ایجاد محیط کار ایمن به کارکنان بیمارستان ارائه دهند.

انواع دستکش و ملاکهای انتخاب آنها

دستکش ها از نظر جنس به چند دسته تقسیم می شوند: دستکش های پزشکی لاتکس، وینیل، نیتریل و دستکش های نایلونی. به صورت کلی باید توجه داشت عامل تعیین کننده، افراد را موظف می کند که از چه نوع دستکشی استفاده کنند. جنس دستکش، مزایا و معایب دستکش، هزینه، سایز، راحتی، میزان مقاومت دستکش، حساسیت و دقت در لمس از موارد مهم در انتخاب دستکش مورد نظر می باشد.

دستکش لاتکس و مضرات استفاده از آن

همه کسانی که به طور مکرر با دستکش های لاتکس در ارتباط هستند در معرض بزرگترین خطر حساسیت و آلرژی لاتکس می باشند. این علائم شامل تحریک جزئی یا قرمزی پوست تا مشکلات تنفسی هستند. در موارد نادر شوک هم گزارش شده است. بنابراین فشارهای زیادی از سوی صنعت مراقبت های بهداشتی وجود دارد که برای جلوگیری از پیشرفت آلرژی، از دستکش‌های فاقد لاتکس استفاده شود. بسیاری از پزشکان نیز از دستکش های غیرلاتکس مانند دستکش های وینیل و نیتریلی در موارد مختلف استفاده می کنند.

به طور کلی این دسته از دستکش ها، مناسب جهت استفاده در معاینات زنان، اورژانس، جراحی های کوچک و سند گذاری می باشد و همچنین برای مصارف خانگی و آرایشی-بهداشتی نیز کاربرد دارد.

خرید انواع دستکش

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی در جهت تکمیل محصولات مرتبط با کووید، دستکش جهت مصارف گوناگون را در این وب سایت تعریف کرده است. شما می‌توانید تنها با یک کلیک دستکش مورد نظر خود را سفارش داده، خریدتان را ثبت و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. قبل از خرید نیز می‌توانید در خصوص خرید محصولات از مشاوران سایت راهنمایی بگیرید.

نمایش 1–12 از 13 نتیجه