بسیاری از بانوان برای تمیز نگه داشتن لباس زیر ( شورت ) و جلوگیری از ریختن ترشحات بدن و عرق بر روی آن ها می توانند به صورت روزانه پد های مخصوص  استفاده کنند.

اما تحقیقات نشان داده است که استفاده هر روز از پد کار اشتباهی است. باید بدانید که این پدها دارای مواد شیمیایی هستند و حداکثر باید آن ها را یک یا دو روز قبل از شروع قاعدگی استفاده کنید.

در استفاده از آن ها نباید زیاده روی شود، چرا که بسیاری از این پدها مانع از تنفس بدن خواهند شد. یکی از متخصصان زنان می گوید : این پدها باعث بروز حساسیت های پوستی و حتی عفونت ادراری می شود و خطر بروز میکوز و عفونت واژن را ممکن است افزایش دهد. هرگز نباید فراموش کرد که استفاده روزانه از پدهای بهداشتی بانوان کاری غیرعادی و خطرناک می باشد.

اگر واژن شما  بوی بدی می دهد و ترشخات غیر عادی دارید حتماً به پزشک زنان مراجعه کنید.

زمانی که به صورت طولانی مدت از پدهای روزانه استفاده شود، قطرات ادرار یا ترشحات روی پد قرار خواهد گرفت و بخار آن وارد بدن می شود و باعث بروز حساسیت های پوستی و … می شود.

بهتر است پد را حداکثر ۴ تا ۶ ساعت یک بار تعویض شود.

همچنین بانوان باید توجه داشته باشند که اگر به میکوز و عفونت های ادراری مبتلا شدند، بهتر است از لباس های زیر نخی استفاده کنید تا بدن، پوست و دستگاه تناسلی به راحتی بتواند نفس بکشد.

هرگز از شلوارهای جذب و چسبان هم استفاده نشود، چرا که این شلوارها باعث بروز عفونت های ادراری خواهند شد.

رعایت بهداشت برای حفظ سلامت بسیار مهم و ضروری می باشد و باید در تمام طول مدت قاعدگی نیز رعایت شود.

میکروب از طریق دست ها نیز به پد و نوار بهداشتی ممکن است انتقال یابد . روی دست انواع و اقسام میکروب ها و باکتری ها یافت می شود که این میکروب ها در رطوبت و گرما زیاد می شوند. قبل از عوض کردن نوار بهداشتی حتماً دستتان را با آب و صابون بشویید تا میکروب ها از بین بروند و به پد روزانه شما منتقل نشوند.