روشن کردن رنگ مو و ایجاد مو با رنگ هایی مثل بلند ، یخی و… از جمله خواسته های بسیاری از افراد به خصوص بانوان است. به منظور براورده کردن این خواسته مصرف کنندگان باید محصولات خاصی را استفاده کنند تا ابتدا رنگ تیره موهای آن ها از بین برود یا ریموو شود سپس رنگ دلخواه روی آن مو خورده شود .

امروزه روشن کردن مو و داشتن مو مو با رنگ بلوند پلاتینه و یا بلوند بسیار روشن، بدون آسیب رسانی به بافت موها، از جمله نیازهای بازار است. در دنیا معمولا افراد برای روشن کردن مو از پودر دکلره یا دکوکرم استفاده می کنند اما در این روش‌ها رنگ به ویژه رنگ طبیعی مو معمولا به طور کامل از بافت آن خارج نمی شود و نتیجه دکلره کردن، ایجاد موی دکلره با رنگ نارنجی یا بلوند متوسط است. بنابراین افراد برای رسیدن به موی پلاتینه و خارج کردن رنگ زردی از بافت موهایشان، مجبور به دکلره کردن مجدد مو هستند که توصیه می شود این کار به کمک آرایشگر ماهر انجام شود.

می توان گفت پودر دکلره از سوی دیگر باعث آسیب دیدگی شدید بافت مو خواهد شد و در صورت تکرار دکلره کردن جهت خارج کردن زردی از بافت مو، نیز موجب تشدید آسیب دیدگی مو و رسیدن آن به حالت کشسانی می شود که برای مو بسیار مضر است .

بیشترین مشکل افراد هنگام دکلره کردن، نشت کردن و روان شدن مواد دکلره به دلایلی مثل آب انداختن یا حرارت ایجاد شده، می باشد . بنابراین بخش‌های دیگری از موی سر که فرد قصد دکلره کردن آن‌ها را ندارد، روشن و دکلره خواهد شد و به گونه ای کار دکلره کردن مطابق مدل و سلیقه فرد انجام نمی شود. چسب دکلره محصولی برای ریمو کردن رنگ مو است که با ایجاد چسبندگی لازم  از نشت کردن و خارج شدن مواد دکلره از محل مورد استفاده آرایشگر جلوگیری می کند. بنابراین کار دکلره کردن مو آسان تر و تمیزتر صورت خواهد گرفت.

استفاده از ریموور مناسبترین روش برای خارج کردن رنگهای مثل قرمز ،شرابی و مشکی بسیار تیره از بافت مو می باشد . این طیف رنگ ها که به رنگهای لجباز معروف هستند، به سختی از بافت مو خارج شده بنابراین معمولا آرایشگران برای خارج کردن آنها از بافت مو از پودر دکلره استفاده می‌کنند.