زود انزالی یکی از مشکلات بسیار شایع  جنسی در بین آقایان است. اگر دچار این مشکل هستید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با راه کارهای مناسب شما را درمان کند. یکی از اولین درمان های زود انزالی استفادا از موادی برای کاهش حساسیت سر آلت تناسلی مرد می باشد.

در اسپری و ژل تاخیری از لیدوکائین برای حساسیت زدایی سلول های عصبی آلت تناسلی آقایان استفاده میشود .

می توان گفت تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری در میزان لیدوکائین و نحوه استفاده از آن است .

اسپری های تاخیری معمولا حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین می باشند که نسبتا مقداری زیادی است و برای بی حس کردن هر چیزی می توان از آن استفاده کرد.
این مقدار لیدوکائین برای زمانی مناسب است که فرد در وضعیت حادی از زود انزالی بسر می برد و قصد داره کلا آلت تناسلی خود را بی حس کند.
خیلی از آقایان به دلیل همین بی حسی شدید، ترجیح می دهند از ژل های تاخیری استفاده کنند.
ژل های تاخیری در بیشتر مواقع حاوی  ۲ درصد لیدوکائین هستند که بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد کرده و به همین دلیل میل جنسی فرد تغییر نمی کند.
البته در بعضی از ژل های جدید از موادی گیاهی به جز از لیدوکائین برای افزایش مدت زمان رابطه ی زناشویی استفاده می شود که عوارض جانبی لیدوکائین رو ندارند .

تفاوت بعدی اسپری و ژل تاخیری در ساختار و نحوه ی استفاده از آن  می باشد.
در اسپری از هوای فشرده و الکل استفاده شده است که در هنگام بر خورد با پوست ایجاد گرما می کند و برای چند ثانیه فرد بر روی آلت تناسلی خود احساس سوزش می کند چراکه لیدوکائین ۱۰ درصد تاثیر زیادی بر روی اعصاب گذاشته و بعد از چند ثانیه اعصاب ناحیه مورد استعمال رو به خوبی بی حس می کند.

این بی حسی شدید باعث کم شدن قدرت نعوظ در برخی از مردان می شود به همین دلیل برای کسانی که علاوه بر مشکل زود انزالی از مشکل عدم نعوظ نیز رنج می برند، استفاده از اسپری تاخیری به هیچ عنوان توصیه نخواهد شد چراکه قدرت نعوظ را  به مقدار زیادی کاهش می دهد.
در ژل های  تاخیری الکل وجود نذارد و معمولا این ژل ها بر پایه آب ساخته می شوند و همچنین با پایین بودن لیدوکایین موجود در ترکیبات آن هاا، احساس سوزش ایجاد نکرده و بی حسی شدید نیز احساس نمی شود.

نمایش 1–12 از 42 نتیجه