همان طور که می دانید ناخن‌ از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده‌اند که کراتین دارای چند لایه‌ پروتئین‌ فیبری محافظ است . آسیب‌های خارجی، محیطی، یا برخی از بیماری‌ها سبب می‌شود که این لایه‌های کراتینی شکننده شوند و در نهایت منجر به ضعیف شدن و رشد کم ناخن‌ها ‌شوند. به همین دلیل محلول های محرک رشد ناخن با داشتن کراتین هیدرولیز شده باعث حفظ یکنواختی و یکپارچگی ساختار ناخن‌ها می‌شود و با تحریک سلول‌های زاینده ناخن موجب تقویت ریشه ناخن‌ها و سرعت می دهد و منجر به رشد آن می‌شود.

همچنین توجه داشته باشید که محصولات محرک رشد ناخن دارای عصاره سیر است که این عصاره به افزایش استحکام فیبر ناخن‌ها به خوبی کمک می‌کند و همراه با متیونین و ژلاتین در انعطاف پذیری ناخن‌ها موثر می باشد. علاوه بر این، روغن بادام شیرین موجود در محلول محرک رشد ناخن هیدرودرم شکنندگی ناخن را کاهش داده و از آن‌ در برابر عفونت‌های قارچی محافظت می‌کند و سبب رشد سالم ناخن خواهد شد.

روش مصرف محرک رشد ناخن

پس از پاک کردن و تمیز کردن ناخن‌هایتان از لاک و مواد شیمیایی مقداری از لوسیون را به وسیله قلموی محصول بر روی ناخن بزنید و منتظر بمانید تا جذب شود. از محلول های محرک رشد ناخن می‌توانید قبل از لاک زدن استفاده کنید اما اگر ناخن‌های شما نیاز به مراقبت ویژه دارند و بسیار شکننده هستند، توصیه می‌شود که قبل از خواب از این محصولات رشد ناخن بر روی ناخن‌ها استفاده کنید. می‌توانید هر روز از این محصولات استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.