ناخن ها به طور طبیعی باید حدود ۳ میلی متر در ماه رشد کنند ، این میزان از رشد معمولا به موارد مختلفی مثل سن، ارث و فعالیت های فیزیکی نیز قرار خواهد گرفت. در تمامی افراد رشد ناخن های دست از پا بیشتر می باشد و جالب است بدانید که رشد ناخن در فصل تابستان از زمستان بیشتر می شود.

همان طور که می دانید ماده اصلی در ساخت ناخن کراتین می باشد که یک نوع پروتئین سخت به حساب می آید . ساختار ناخن متشکل از چند قسمت مثل ریشه، قشمت قابل رویت یا همان کراتین و قسمت زیرین که شامل عروق خونی و اعصاب است و نقش تغذیه لایه کراتینی قابل رویت را بر عهده دارد.

رشد ناخن ها و شکنندگی آنها تحت تاثیر عاملی بسیار مهم مثل شرایط فیزیکی و کاری و کمبود های تغذیه ای می باشد . به همین جهت برخی از افراد که مشاغلی مثل پمپ بنزین ها، آرایشگاه ها و …  را دارند دارای ناخن های شکننده ای می باشند و رشد ناخن در آن ها بسیار کم می باشد.

تقویت کننده های ناخن به شما کمک می کنند سطح کراتین روی ناخن آسیب دیده از خشکی بیش از حد نجات دهید و رشد بهتری را شاهد باشید.

معمولا نام محصولات شرکتی تقویت ناخن بسیاری مثل : تقویت کننده ناخن رسپینا، تقویت کننده ناخن هیدرودرم،   تقویت کننده ناخن گلدن رز، تقویت کننده ناخن ماوالا، نئوستراتا، اوریفلیم و … به گوشتان خورده است. محصولاتی که با قیمت های متفاوتی در اختیار شما .جود دارند که هر یک با توجه به مواد بکار رفته در فرمولاسیون خود اثر بخشی مختلفی را خواهند داشت.

در حال نمایش 7 نتیجه