ناخن‌هایی زیبا در نتیجه انجام یک سری اقدامات ایجاد می شود. همان طور که مو و پوست نیاز به مراقبت های خاص خود دارند ناخن‌ها نیز برای سلامت خود نیاز به رسیدگی های خاص دارند، بویژه که ناخن از اعضایی است که بصورت مدام در ارتباط با اشیا و برخورد‌های متعدد می باشد و بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرد.

با توجه به رشد طبیعی ناخن ، نیاز است که ناخن کاشته‌شده در دوره‌های زمانی معین ترمیم و بازسازی شود. در این فرآیند ترمیم ناخن بخشی از ناخن که رشد می کنند باید ترمیم شود. زمان ترمیم ناخن معمولا هر21 روز است.

فاکتورهای مهم در زمان ترمیم ناخن چیست ؟

  1. سرعت رشد ناخن که در افراد مختلف با توجه به نوع ناخن و شرایط زندگی متفاوت است.
  2. روش و نوع کاشت ناخن
  3. مرغوبیت مواد مصرفی در کاشت مثل پودرها و لیکوئیدهای برند و باکیفیت
  4. مهارت فرد ترمیم کننده یا ناخن کار؛ که در این مواقع علاوه بر اینکه سررسید زمان ترمیم کوتاه‌ می‌شود، ترمیم آن نیز زمان‌بر تر، سخت‌تر و پرهزینه‌تر می باشد.
  5. بلندی و حالت ناخن
  6. میزان فعالیت‌های روزانه به‌گونه‌ای که ناخن در معرض آب، مواد شوینده، ضربه، و… قرار داشته باگیرد یا نه.

همان طور که می دانید استفاده از روش ‌های زیبایی ناخن روز به روز رایج ‌تر و پر طرفدارتر می ‌شوند، اما آیا استفاده‌ کنندگان از خطرات این روش‌ ها را میدانند؟

اگر شما ناخن های کاشت ندارید می توانید با استفاده از محلول های ترمیم کننده ناخن از ناخن های خود مراقبت کنید . محلول های ترمیم کننده ناخن با ترکیبات کمپلکس ترمیم کننده گلوکونات روی و گلوکونات منگنز علاوه بر جلوگیری از ایجاد لکه های سفید در سطح ناخن، روند ساخت پروتئین های ضروری و ترمیم سلولی را نیز افزایش داده که باعث ترمیم و بهبود زخم های پوست اطراف ناخن و جلوگیری از رشد باکتری ها خواهد شد.

در حال نمایش 3 نتیجه