لاک پاکن ها به عنوان یکی از پر استفاده ترین محصولات ناخن به حساب می آید. لاک پاکن ها که برای پاک کردن لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرند، انواع مختلفی دارند.

لاک پاک کن ها در واقع محصولاتی می باشند که برای ریمو کردن و پاک کردن لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. لاک پاک کن ها نیز در طول زمان دچار تغییرات زیادی شده است و امروزه انواع متفاوتی از آن ها در بازار موجود می باشد . درست است که انواع لاک پاک کن های موجود در بازار با هم تفاوت های بسیاری دارند، اما با این حال تمام آن ها در همان کاربرد قدیمی آن ها یعنی استفاده برای پاک کردن لاک ناخن می باشد.

فرمولاسیون انواع لاک پاک کن هایی که امروزه در بازار عزضه شده است، بیش تر از گذشته با ناخن های دست سازگاری دارند.

به طور کلی فرمولاسیون لاک پاک کن های جدید حاوی ترکیباتی می باشد که برای رشد و دوام ناخن ها مفید می باشد. در گذشته اکثر لاک پاک کن ها شامل استون به همراه ترکیب اتیل استات بودند که استفاده مداوم از آن ها به ناخن ها آسیب می رساند.

امروزه برای بهبود کیفیت لاک پاک کن ها در بعضی از آن ها از ترکیباتی مثل پروپیلن گلیکول ، پروپیلن کربنات و ایزوپروپیل الکل استفاده شده است. ترکیباتی معطر مثل برخی اسانس ها و همچنین ویتامین E و دیگر مواد تقویتی برای ناخن ها از دیگر ترکیباتی می باشد که می توان در انواع لاک پاک کن های جدید در بازار مشاهده کرد.

انواع لاک پاک کن

می توان گفت لاک پاکن هایی که در بازار موجود هستند از جهات مختلفی با هم متفاوت است و به همین خاطر بهتر است با هر کدام به صورت مجزا آشنا شویم:

  • کیفیت متنوع لاک پاک کن ها
  • لاک پاک کن های دارای استون
  • لاک پاک کن های بدون استون

دسته بندی لاک پاک کن بر اساس نوع مصرف

  • به صورت پد های پاک کننده لاک
  • به صورت شیشه هایی حاوی مایع لاک پاک کن
  • به صورت ابر های حاوی محلول لاک پاک کن

در حال نمایش 3 نتیجه