پوست دست مانند پوست صورت، نیز اولین نشانه های پیری یا مشکلات پوستی را نشان می دهد. با یک تماس کوچک هنگام دست دادن نیز می توان لطافت و یا خشن بودن پوست دست را در نظر گرفت.

پوست دست یکی از مهم ترین بخش برای محافظت از سلامتی می باشد . چرا که امکان جذب هرگونه ویروس و باکتری را دارد و مستقیما عفونت را به پوست صورت و داخل بدن وارد میکند.

به همین دلیل دست ها نیازمند پوستی نرم، لطیف و سالم می باشد. مانند درمان های دیگر پماد مرطوب کننده و کرم های دست نیز باید هوشمندانه انتخاب شوند. همچنین باید از عوامل حساسیت زا جلوگیری شود.

برای شستشوی دست ها چه از مایع استفاده کنید یا صابون فرقی ندارد. مهم ترین نکته شستشوی مداوم آنها می باشد. در بعضی موارد استفاده از صابون های ضد باکتریایی باعث خشکی پوست خواهد شد . در این مواقع بهتر است از صابون هایی استفاده کنید که حاوی موادی مانند روغن زیتون، آلوئه ورا و دیگر روغن های طبیعی باشد. این ترکیبات رطوبت لازم را در پوست دست حفظ خواهد کرد.

در هنگام شستن دست ها از آب داغ پرهیز کنید و چون موجب خشکی پوست خواهد شد و همواره با آب ولرم دست ها را شسته شو دهید . نگران شستشوی زیاد دست ها نباشید با رعایت نکات ذکر شده مشکلی برای پوست ایجاد نخواهد کرد . مرتبا دست ها را بشویید تا از انواع میکروب ها دور باشد. حتی بعد از لباس عوض کردن شستن دست ها را فراموش نکنید.

هفته ای یکبار برای از بین بردن خشکی و سلول های مرده روی سطح پوست دست از لایه بردار استفاده شود. بعد از هربار مصرف اسکراب مشاهده می کنید که پوست بسیار نرم و لطیف می شود. ابتدا دست ها را با آب و صابون بشویید.

جهت حفظ رطوبت پوست و لطافت آن باید چند بار در روز از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. هنگام تهیه و خریداری کرم مرطوب کننده به دنبال کرم هایی باشید که حاوی گلیسیرین و روغن های طبیعی در خود باشد

نمایش 1–12 از 56 نتیجه