ترمیم کننده

فیلـتر

نمایش 1–24 از 75 نتیجه

بیشتر افراد جوش را در دوران نوجوانی و بلوغ تجربه کرده‌اند و ممکن است برای اغلب افراد این اتفاق بیفتد که جای جوش بر روی پوست صورت باقی بماند. همچنین ممکن است خراش‌هایی بر روی پوست به وجود بیاید و جای آنها تصویر ناخوشایندی را به پهره فرد بدهند. در این موارد بهترین گزینه استفاده از کرم‌های مثل کرم های ترمیم کننده پوست است.

موارد مصرف کرم ترمیم کننده

  • بریدگی و زخم‌های سطحی
  • سوختگی‌های سطحی پوست مانند التهابات ناشی از آفتاب سوختگی
  • اگزما
  • درماتیت آتوپیک
  • جای جوش

کرم های ترمیم کننده حاوی مواد ضد التهابی و ضد قارچ می باشد و با جلوگیری از ورود آلودگی به درون زخم سرعت ترمیم آن را افزایش خواهد یافت و در صورت درد و تورم، آن را تسکین خواهد داد.

موضوع بسیار مهمی که باعث می‌شود جای زخم و یا سوختگی بر روی پوست باقی بماند خشکی پوست می باشد. این کرم ها معمولا حاوی مواد مرطوب کننده برای تامین رطوبت پوست و آبرسانی به پوست می باشد. کلاژن نوعی بافت است که در ترمیم پوست اثر بسیار زیادی دارد. این کرم با تحریک کلاژن سازی در پوست باعث می‌شود که زخم‌ها به سرعت بهبود پیدا کنند و آثار آنها تقریبا از روی پوست از بین رود.

توجه داشته باشید که اگر دچار سوختگی شدید و یا زخمی بر روی پوست شما به وجود آمد، فورا به پزشک مراجعه کنید تا پزشک اقدامات لازم برای درمان شما را انجام دهد. همچنین توجه داشته باشید که هرگز سرخود بدون مشورت با پزشک و یا داروساز از کرمی برای بهبود زخم خود استفاده نکنید.

معمولا کرم های ترمیم کننده تنها بلافاصله بعد از بروز سوختگی و یا زخم بر روی پوست صورت استفاده نمی‌شود. از این کرم ها می‌توان برای از بین بردن جای جوش و اسکار استفاده کرد.

اگر آسیب دیدگی در حدی باشد که لایه بالایی و یا میانی پوست آسیب دیده باشد معمولا استفاده از این محصولات موثر است. اما اگر لایه‌های عمیق و زیرین پوست آسیب دیده باشند ممکن است کرم ترمیم کننده نتواند به خوبی جای زخم را درمان کند. برای انتخاب بهترین کرم بهتر است از با یک پزشک و یا متخصص پوست مشورت کنید.

اطلاعات بیشتر ...