معمولا زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد در بخش هایی از پوست رنگسازی بیشتر از بقیه قسمت ها تولید می کند،  مثلا نواحی مثل پیشانی، گونه و چانه و یا استفاده از بعضی از داروهای بارداری و یا هورمونی بخشهایی از پوست تیره و یا لک دار خواهد شد که در این وقت ها کرم های روشن کننده باعث می شود رنگ پوست به حالت طبیعی برگردد و همان ملانوسیت های پوست را از بین رود.

لک های پوستی یکی از رایج ترین مشکلات پوستی می باشد که هر فردی ممکن است در طول زندگی خود آن ها را روی پوست صورت یا بدن خود مشاهده کند.

لک های پوستی انواع مختلفی دارند و بنا به دلایل مختلفی ممکن است روی پوست بوجود آیند. از متداول ترین این لکه ها، لک های ناشی از قرار گرفتن بدون استفاده از کرم های محافظت کننده مثل کرم ضدآفتاب ، در مقابل اشعه مضر آفتاب می باشد . این لک ها که بیشتر بر روی صورت ایجاد می شود در واقع همان کک و مک می باشد. همچنین بسته به اینکه کدام بخش از بدن شما در طول سالیان در مقابل نور آفتاب بوده ممکن است در بخش شانه ها، بازوها و … نیز این لک ها به وجود بیاید.

کرم روشن کننده بدن به عنوان یک کرم ضدلک عرضه شده است و مورد استفاده قرار می گیرد. کرم های روشن کننده یا ضدلک ها دارای ترکیبات لایه بردار نیز هستند و این امر به مرور زمان باعث از بین رفتن لک های پوستی خواهد شد.

اما این نکته را به یاد داشته باشید که تعداد دفعات استفاده و نوع کرم روشن کننده نیاز به تجویز پزشک دارد ، زیرا استفاده طولانی مدت و بیش از اندازه ممکن است باعث بروز مشکلات پوستی در افراد شود. می توان گفت مصرف خودسرانه یک محصول آرایشی و بهداشتی نه تنها منجر به مراقبت از پوست شما نمی شود بلکه ممکن است به ایجاد لک های پوستی بیشتر نیز منجر شود.

نمایش 1–12 از 15 نتیجه