باید بدانبد که راز داشتن پوست زیبا، حفظ رطوبت آن می باشد . برای داشتن پوستی نرم، لطیف و منعطف، باید مواد مغذی مورد نیاز بزرگ‏ترین ارگان بدن را فراهم کنید. برای این کار، افزودن رطوبت‏ رسانی به همه مراحل مراقبت‏ های روزانه از پوست مهم می باشد . این کار به این معنی است که رطوبت رسانی تنها به بعد از استحمام محدود نخواهد شد، بلکه در زمان حمام کردن هم اتفاق می افتد.

صابون ، شامپو بدن یا ژل حمام انواع شوینده های بدن هستند که انتخاب بهترین شوینده برای بدن به نوع پوست و سلیقه ی شخصی افراد بستگی دارد.

معمولا شوینده های بدن تاثیر یکسانی بر پوست دارند. این محصولات علاوه برجرم و باکتری ، چربی طبیعی پوست را نیز از بین خواهند برد. بنابراین بسیار مهم است شوینده ای را انتخاب کنید که در آن مرطوب کننده وجود داشته باشد.

متخصصان پوست می گویند بیشتر صابون ها و شامپو بدن ها، موجب از بین رفتن چربی هایی می شوند که پوست را به طور طبیعی مرطوب نگه داشته است،
و در نتیجه پوست خشک خواهد شد . راه حل این مشکل این است که ، از از محصولات حاوی مرطوب کننده استفاده شود .
بسیاری از شامپو بدن ها، لایه ای از مواد مرطوب کننده را برروی پوست می گذارند که چربی از دست رفته ی پوست را جایگزین خواخد کرد.

برخلاف آنچه در تبلیغات و مدیا نشان داده می شود، برای تمیز کردن پوست ،نیازی به حجم زیاد کف صابون نیست.
در حقیقت بهترین انتخاب برای شما اجتناب از کف صابون می باشد ، همچنین اگر نگران خشکی پوست خود هستید باید به این نکته دقت کنید.

متخصصان می گویند ، شامپو بدن و یا شوینده های غیرصابونی ،که کف کمی تولید می کنند ، مقدار کمتری از چربی طبیعی پوست را، از بین می برند، در نتیجه کمتر موجب خشکی پوست خواهند شد.
با انتخاب صابون های مناسب برای پوست های حساس و استعمال لوسیون بدن پس از حمام، وقتی پوست هنوز خیس است، می توان از خشک شدن بیش از حد پوست تا حد زیادی  جلوگیری کنید.
این کار رطوبت پوست را حفظ کرده  و چربی از دست رفته آن را جایگزین خواهد کرد.

نمایش 1–12 از 139 نتیجه