مرطوب کننده صورت و بدن ساده ترین و در دسترس ترین محصولات مراقبت پوستی و زیبایی محسوب می شوند و این موضوع باعث می شود، قدرت و فواید آن را دست کم بگیرید.

همچنین، ممکن است برخی افراد فکر کنید، مرطوب سازی روزانه‌ی پوست کار آسانی می باشد و به راحتی می توانند آن را انجام دهند، اما تحقیقات نشان می دهد که این امر آنچنان هم ساده نیست.

اگر می خواهید پوستتان بهتر به نظر برسد، یکی از آسان ترین و ارزان ترین راه هایی که پیش روی شماست، استفاده منظم و روزانه از کرم مرطوب کننده می باشد.

مرطوب کننده ها موادی با پایه روغن می باشند که مواد پوشاننده مثل وازلین و روغن های معدنی و همچنین امولینت‌ هایی چون استرها و روغن های گیاهی (روغن جوجوبا، روغن نارگیل و …) شامل می شوند. این مواد روی پوست لایه‌ای را تشکیل می‌دهند که مانع از خارج شدن آب بئن خواهد شد. همچنین آن ها در کاهش خشکی پوست و افزایش لطافت آن نقش مهم و موثری دارند.

آبرسان ها موادی تحت عنوان هموکتانت یا جاذب الرطوبه مانند گلیسیرین، اسید هیالورونیک، آلوئه ورا و … می باشند که آب را از هوا یا پوست شما جذب کرده و بر روی پوست نگاه می‌دارند.

مزایای استفاده از کرم مرطوب کننده:

  • جوان سازی پوست
  • درمان خشکی پوست
  •  جلوگیری از ایجاد جوش
  • مراقبت از پوست حساس

اشکال مختلف مرطوب کننده ها:

مرطوب کننده‌ها با توجه به نوع پوست و نیاز آن در اشکال مختلفی عرضه می شوند. مانند کرم، لوسیون، فلویید، کرم- ژل،  ژل و سرم ها.

فرآورده های سرم، ژل و لوسیون ها اکثرا فاقد چربی بوده و بیشتر مناسب پوستهای چرب و مستعد آکنه هستند زیرا چربی کم تری نسبت به کرم ها دارند و باعث ایجاد آکنه نخواهند شد. ترکیب اصلی لوسیون های مرطوب کننده را آب تشکیل می دهد. بنابراین یک لوسیون مرطوب کننده به مراتب رقیق تر از کرم‌های مرطوب کننده است. همین خاصیت لوسیون باعث می شود که پزشکان معمولا لوسیون مرطوب کننده را برای پوست چرب یا خیلی چرب توصیه کنند و کرم ها برای پوست‌های خشک مصرف می شوند. البته غلظت مرطوب کننده ها به نسبت زمان و محل استفاده از آن روی بدن تغییر پیدا خواهد کرد.

نمایش 1–12 از 64 نتیجه

لوسیون بدن بایومارین مدل آکوا سیلک 200 میلی لیتر

قیمت اصلی 285.000 تومان بود.قیمت فعلی 213.750 تومان است.

پک کرم دست و ناخن و لوسیون بدن بایومارین

قیمت اصلی 197.000 تومان بود.قیمت فعلی 147.750 تومان است.

کرم مرطوب کننده آتوپیکالم درماگور 250 میلی لیتر

قیمت اصلی 849.000 تومان بود.قیمت فعلی 764.100 تومان است.