سلولیت گونه ای چربی است که به شکلی متفاوت روی پوست ظاهر می‌شود. علت سلولیت را می توان این گونه بیان کرد که این نوع خاص از چربی زیر پوستی، بین عضلات و فیبرهایی که پوست را به عضله وصل می‌کند، گیر کرده می کند و با فشاری که کیسه‌های چربی به بافت پوست وارد می‌کنند، ظاهری پرتقالی شکل به پوست خواهد داد و فرورفتگی‌هایی را روی پوست به وجود می‌آورد.

معمولا سلولیت‌ها بعد از سنین بلوغ پدیدار می‌شوند و در خانم‌ها به دلیل اینکه حجم فیبر در بافت‌های مفصلی و ارتباط دهنده آنها بیشتر می باشد، به میزان بیشتری موجود است که به حدود۸۰ تا۹۰ درصد می‌رسد. ممکن است در خانم‌های جوان هم سلولیت دیده شود ولی میزان آن در افرادی که سن بالاتری دارند، به دلیل نازک شدن پوست بیشتر می باشد. با افزایش چربی و شل شدن عضلات بدن، درصد بروز سلولیت بیشتر خواهد شد.

بدن انسان مواد سمی را در سلول‌های چربی خود ذخیره می‌کند تا میزان آنها در ارگان‌های حیاتی کاهش یپیدا کند. یکی از کلیدهای درمان سلولیت این است که مواد سمی را از درون بدن خود پاک کنید و همچنین احتمال ورود مجدد آنها را تا حئ ممکن کاهش دهید. البته با جلوگیری از ورود مواد سمی به بدن علاوه بر کاهش سلولیت، به سلامت بدن خود نیز کمک بزرگی می کنید. این نکته را بدانید که برای درمان سلولیت بدن راهکارهایی وجود دارد که با پیش گرفتن آنها می‌توانید درصد بسیاری موفق به رفع سلولیت های خود کمک کنید :

  • رژیم غذایی سالم
  • ورزش
  • ماساژ ضد سلولیت
  • استفاده از ژل و کرم ضد سلولیت

کرم ضد سلولیت

استفاده از کرم ضد سلولیت و ژل آنتی سلولیت در کنار ماساژ دادن سلولیت و البته ورزش مداوم می تواند مؤثر باشند و ظاهر حفره‌ای پوست را کاهش خواهد داد. این کرم‌ها و محصولات دارای کافئین، ویتامین و مواد معدنی هستند که موجب شکستن چربی خواهند شد.